ב"ה

התאריך של הדף הזה
ה' טבת, דידן נצח, ה'תש"ע = ופרצתסך האותיות של השנה בגמטריא עם הכולל

המפעל החשוב של הישיבה הקדושה בירושלים!

פרולוג

ישיבת חב"ד ליובאוויטש במרכז ירושלים עיה"ק ת"ו הוקמה לפני 3 שנים בכ"ד טבת ה'תשס"ז במדרחוב בן-יהודה 5. הישיבה הוקמה במגרת 'מרכז משיח וגאולה' - חב"ד, במטרה להוסיף בהפצת אור הגאולה בירושלים וסביבתה.

לפני כשנה, בראש חודש אדר ה'תשס"ט, עברנו למקום חדש ומפואר ברחוב יואל משה סלומון 9.

הישיבה מגדלת בחורים לתפארת. מאז שהוקמה הישיבה התחתנו 10 בחורים. חלק התקדמו, ועברו ללמוד בישיבת חב"ד בצפת . צוות ההנהלה שומר על קשר הדוק עם הבוגרים ומדריך אותם בהמשך דרכם.

המיוחד בישיבה - פעילות הישיבה

הישיבה פועלת במסגרת 'מרכז משיח וגאולה' בירושלים ומביאה את אור הגאולה לתושבי העיר ולמבקרים הרבים הפוקדים אותה.

מידי יום פוקדים את המרכז אורחים רבים שבאים ללמוד ולטעום את טעם החסידות, מניחים תפילין, כותבים ביחד עם בחורי הישיבה מכתבים לרבי ועוד.

כמו כן הישיבה נמצאת בשכונה ותיקה בירושלים, המושכת אליה קבוצות רבות של תיירים שמבקרים בישיבה. עיקר פעילות הישיבה מתמקדת בקרב בני הנוער שנכנסים ופוקדים את המקום.

במעגל השנה

הבחורים בישיבה מתעסקים במבצעים של הרבי במהלך השנה כולה: דוכן אגרות קודש (ישנם אנשים רבים שחייהם ניצלו ממש בזכות הכתיבה לרבי!!), הנחת תפילין, שיעורי חסידות למקורבים, הדלקת חנוכיות בחנוכה בכל האיזור, קריאת מגילה בפורים (70 קריאות במשך כל הלילה = 2,000 איש ששמעו את הקריאה!!), חלוקות מצות יד בחג הפסח, תהלוכות ל"ג בעומר, קריאת עשרת הדברות בחג השבועות, מבצע שופר בראש השנה, הקמת סוכה מרכזית בחג הסוכות, ועוד.

מיקום מרכזי

הישיבה נמצאת במקום מרכזי בירושלים שהרבה בני נוער ובחורים צעירים מגיעים לשם.

הישיבה נמצאת בקרבת מקום לעיר העתיקה ולכותל שריד בית מקדשנו (מרחב הליכה של 20 דקות).

יחי אדונינו מורינו ורבינו מלך המשיח לעולם ועד!